GMC31X7R105K50NT
GMC31X7R105K50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC31X7R105K50NT
LIXINC Part # GMC31X7R105K50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC31X7R105K50NT PCB Footprint and Symbol
GMC31X7R105K50NT Specifications
Part Number:GMC31X7R105K50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V