251R14S4R3AV4T
251R14S4R3AV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 251R14S4R3AV4T
LIXINC Part # 251R14S4R3AV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 251R14S4R3AV4T PCB Footprint and Symbol
251R14S4R3AV4T Specifications
Part Number:251R14S4R3AV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :4.3 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V