C0805X105K050T
C0805X105K050T
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0805X105K050T
LIXINC Part # C0805X105K050T
Manufacturer Holy Stone Enterprise
Category
Description CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0805X105K050T PCB Footprint and Symbol
C0805X105K050T Specifications
Part Number:C0805X105K050T
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V