500R07S160JV4T
500R07S160JV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500R07S160JV4T
LIXINC Part # 500R07S160JV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500R07S160JV4T PCB Footprint and Symbol
500R07S160JV4T Specifications
Part Number:500R07S160JV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :16 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V