201R07S110GV4T
201R07S110GV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 201R07S110GV4T
LIXINC Part # 201R07S110GV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 11PF 200V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 201R07S110GV4T PCB Footprint and Symbol
201R07S110GV4T Specifications
Part Number:201R07S110GV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :11 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :200V