600S1R5AT250XT
600S1R5AT250XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600S1R5AT250XT
LIXINC Part # 600S1R5AT250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600S1R5AT250XT PCB Footprint and Symbol
600S1R5AT250XT Specifications
Part Number:600S1R5AT250XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :1.5 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V