C0603X5R822MDTS
C0603X5R822MDTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603X5R822MDTS
LIXINC Part # C0603X5R822MDTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 8200PF 10V X5R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603X5R822MDTS PCB Footprint and Symbol
C0603X5R822MDTS Specifications
Part Number:C0603X5R822MDTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10V