C0603NP0220GFTS
C0603NP0220GFTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603NP0220GFTS
LIXINC Part # C0603NP0220GFTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603NP0220GFTS PCB Footprint and Symbol
C0603NP0220GFTS Specifications
Part Number:C0603NP0220GFTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :25V