GMC02X5R104M6R3NT
GMC02X5R104M6R3NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC02X5R104M6R3NT
LIXINC Part # GMC02X5R104M6R3NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC02X5R104M6R3NT PCB Footprint and Symbol
GMC02X5R104M6R3NT Specifications
Part Number:GMC02X5R104M6R3NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3V