GMC04CG120J6R3NT
GMC04CG120J6R3NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04CG120J6R3NT
LIXINC Part # GMC04CG120J6R3NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 12PF 6.3V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04CG120J6R3NT PCB Footprint and Symbol
GMC04CG120J6R3NT Specifications
Part Number:GMC04CG120J6R3NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :12 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :6.3V