GMC04X7R331K50NT
GMC04X7R331K50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04X7R331K50NT
LIXINC Part # GMC04X7R331K50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 330PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04X7R331K50NT PCB Footprint and Symbol
GMC04X7R331K50NT Specifications
Part Number:GMC04X7R331K50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V