GMC02X7R682K25NT
GMC02X7R682K25NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC02X7R682K25NT
LIXINC Part # GMC02X7R682K25NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 6800PF 25V X7R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC02X7R682K25NT PCB Footprint and Symbol
GMC02X7R682K25NT Specifications
Part Number:GMC02X7R682K25NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6800 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V