C1005NP0181JGTS
C1005NP0181JGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1005NP0181JGTS
LIXINC Part # C1005NP0181JGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1005NP0181JGTS PCB Footprint and Symbol
C1005NP0181JGTS Specifications
Part Number:C1005NP0181JGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :180 pF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V