C1005NP0271JFTS
C1005NP0271JFTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1005NP0271JFTS
LIXINC Part # C1005NP0271JFTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1005NP0271JFTS PCB Footprint and Symbol
C1005NP0271JFTS Specifications
Part Number:C1005NP0271JFTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :270 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25V