GMC04CG121G100NT
GMC04CG121G100NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04CG121G100NT
LIXINC Part # GMC04CG121G100NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04CG121G100NT PCB Footprint and Symbol
GMC04CG121G100NT Specifications
Part Number:GMC04CG121G100NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :120 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :100V