C1608NP0200JGTS
C1608NP0200JGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1608NP0200JGTS
LIXINC Part # C1608NP0200JGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1608NP0200JGTS PCB Footprint and Symbol
C1608NP0200JGTS Specifications
Part Number:C1608NP0200JGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :20 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V