C1608NP0300JGTS
C1608NP0300JGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1608NP0300JGTS
LIXINC Part # C1608NP0300JGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1608NP0300JGTS PCB Footprint and Symbol
C1608NP0300JGTS Specifications
Part Number:C1608NP0300JGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :30 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V