C1005NP0330FGTS
C1005NP0330FGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1005NP0330FGTS
LIXINC Part # C1005NP0330FGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1005NP0330FGTS PCB Footprint and Symbol
C1005NP0330FGTS Specifications
Part Number:C1005NP0330FGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :50V