GMC10X7R102K100NTD
GMC10X7R102K100NTD
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC10X7R102K100NTD
LIXINC Part # GMC10X7R102K100NTD
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC10X7R102K100NTD PCB Footprint and Symbol
GMC10X7R102K100NTD Specifications
Part Number:GMC10X7R102K100NTD
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V