GMC04Y5V105Z6R3NT
GMC04Y5V105Z6R3NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04Y5V105Z6R3NT
LIXINC Part # GMC04Y5V105Z6R3NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 1UF 6.3V Y5V 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04Y5V105Z6R3NT PCB Footprint and Symbol
GMC04Y5V105Z6R3NT Specifications
Part Number:GMC04Y5V105Z6R3NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5V (F)
Tolerance :-20%, +80%
Voltage - Rated :6.3V