GMC02CG2R0C50NT
GMC02CG2R0C50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC02CG2R0C50NT
LIXINC Part # GMC02CG2R0C50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC02CG2R0C50NT PCB Footprint and Symbol
GMC02CG2R0C50NT Specifications
Part Number:GMC02CG2R0C50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V