GMC04CG3R0C25NT
GMC04CG3R0C25NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04CG3R0C25NT
LIXINC Part # GMC04CG3R0C25NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04CG3R0C25NT PCB Footprint and Symbol
GMC04CG3R0C25NT Specifications
Part Number:GMC04CG3R0C25NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :25V