GMC10CG470J50NT
GMC10CG470J50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC10CG470J50NT
LIXINC Part # GMC10CG470J50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC10CG470J50NT PCB Footprint and Symbol
GMC10CG470J50NT Specifications
Part Number:GMC10CG470J50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :47 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V