C0603NP0330FDTS
C0603NP0330FDTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603NP0330FDTS
LIXINC Part # C0603NP0330FDTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 33PF 10V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603NP0330FDTS PCB Footprint and Symbol
C0603NP0330FDTS Specifications
Part Number:C0603NP0330FDTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :10V