GMC02X7R562K10NT
GMC02X7R562K10NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC02X7R562K10NT
LIXINC Part # GMC02X7R562K10NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 5600PF 10V X7R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC02X7R562K10NT PCB Footprint and Symbol
GMC02X7R562K10NT Specifications
Part Number:GMC02X7R562K10NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5600 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V