C1005NP0471GGTS
C1005NP0471GGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1005NP0471GGTS
LIXINC Part # C1005NP0471GGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1005NP0471GGTS PCB Footprint and Symbol
C1005NP0471GGTS Specifications
Part Number:C1005NP0471GGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :50V