GMC04X5R102M50NT
GMC04X5R102M50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC04X5R102M50NT
LIXINC Part # GMC04X5R102M50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 1000PF 50V X5R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC04X5R102M50NT PCB Footprint and Symbol
GMC04X5R102M50NT Specifications
Part Number:GMC04X5R102M50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V