C1608NP0100GGTS
C1608NP0100GGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1608NP0100GGTS
LIXINC Part # C1608NP0100GGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1608NP0100GGTS PCB Footprint and Symbol
C1608NP0100GGTS Specifications
Part Number:C1608NP0100GGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :50V