GMC02CG3R6B50NT
GMC02CG3R6B50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC02CG3R6B50NT
LIXINC Part # GMC02CG3R6B50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC02CG3R6B50NT PCB Footprint and Symbol
GMC02CG3R6B50NT Specifications
Part Number:GMC02CG3R6B50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3.6 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V