C1608NP0471KFTS
C1608NP0471KFTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1608NP0471KFTS
LIXINC Part # C1608NP0471KFTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1608NP0471KFTS PCB Footprint and Symbol
C1608NP0471KFTS Specifications
Part Number:C1608NP0471KFTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V