C1608NP0681GGTS
C1608NP0681GGTS
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1608NP0681GGTS
LIXINC Part # C1608NP0681GGTS
Manufacturer ICM
Category
Description CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1608NP0681GGTS PCB Footprint and Symbol
C1608NP0681GGTS Specifications
Part Number:C1608NP0681GGTS
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :680 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :50V