0805B222K201BD
0805B222K201BD
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0805B222K201BD
LIXINC Part # 0805B222K201BD
Manufacturer Aillen
Category
Description CAP CER 2200PF 200V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0805B222K201BD PCB Footprint and Symbol
0805B222K201BD Specifications
Part Number:0805B222K201BD
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2200 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :200V