0201M250N120GCT
0201M250N120GCT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0201M250N120GCT
LIXINC Part # 0201M250N120GCT
Manufacturer Frontier Electronics
Category
Description CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0201M250N120GCT PCB Footprint and Symbol
0201M250N120GCT Specifications
Part Number:0201M250N120GCT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :12 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :25V