A60S1R2BT250T
A60S1R2BT250T
Enlarge
For Reference Only
Part Number A60S1R2BT250T
LIXINC Part # A60S1R2BT250T
Manufacturer Amotech
Category
Description CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A60S1R2BT250T PCB Footprint and Symbol
A60S1R2BT250T Specifications
Part Number:A60S1R2BT250T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :1.2 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :250V