101V20T470MT4W
101V20T470MT4W
Enlarge
For Reference Only
Part Number 101V20T470MT4W
LIXINC Part # 101V20T470MT4W
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 47PF 100V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 101V20T470MT4W PCB Footprint and Symbol
101V20T470MT4W Specifications
Part Number:101V20T470MT4W
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :47 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, SLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Nonstandard SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :T
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :100V