600L5R1AW200T
600L5R1AW200T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600L5R1AW200T
LIXINC Part # 600L5R1AW200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 5.1PF 200V NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600L5R1AW200T PCB Footprint and Symbol
600L5R1AW200T Specifications
Part Number:600L5R1AW200T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :5.1 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :200V