C1210X106K050T
C1210X106K050T
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1210X106K050T
LIXINC Part # C1210X106K050T
Manufacturer Holy Stone Enterprise
Category
Description CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1210X106K050T PCB Footprint and Symbol
C1210X106K050T Specifications
Part Number:C1210X106K050T
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :10 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V