251R07S1R0AV4T
251R07S1R0AV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 251R07S1R0AV4T
LIXINC Part # 251R07S1R0AV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 251R07S1R0AV4T PCB Footprint and Symbol
251R07S1R0AV4T Specifications
Part Number:251R07S1R0AV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :1 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V