251R15S390GV4E
251R15S390GV4E
Enlarge
For Reference Only
Part Number 251R15S390GV4E
LIXINC Part # 251R15S390GV4E
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 39PF 250V NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 251R15S390GV4E PCB Footprint and Symbol
251R15S390GV4E Specifications
Part Number:251R15S390GV4E
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :39 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :250V