100A150JT150XT
100A150JT150XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100A150JT150XT
LIXINC Part # 100A150JT150XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 15PF 150V P90 0505
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100A150JT150XT PCB Footprint and Symbol
100A150JT150XT Specifications
Part Number:100A150JT150XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :15 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :150V