600S9R1CT250XT
600S9R1CT250XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600S9R1CT250XT
LIXINC Part # 600S9R1CT250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600S9R1CT250XT PCB Footprint and Symbol
600S9R1CT250XT Specifications
Part Number:600S9R1CT250XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :9.1 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :250V