MC05CTN5003R9
MC05CTN5003R9
Enlarge
For Reference Only
Part Number MC05CTN5003R9
LIXINC Part # MC05CTN5003R9
Manufacturer Viking Tech
Category
Description CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MC05CTN5003R9 PCB Footprint and Symbol
MC05CTN5003R9 Specifications
Part Number:MC05CTN5003R9
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3.9 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V