500R15N221JV4T
500R15N221JV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500R15N221JV4T
LIXINC Part # 500R15N221JV4T
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500R15N221JV4T PCB Footprint and Symbol
500R15N221JV4T Specifications
Part Number:500R15N221JV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V