500R07S6R8DV4T
500R07S6R8DV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 500R07S6R8DV4T
LIXINC Part # 500R07S6R8DV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 500R07S6R8DV4T PCB Footprint and Symbol
500R07S6R8DV4T Specifications
Part Number:500R07S6R8DV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :6.8 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :50V