201R07S0R6CV4T
201R07S0R6CV4T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 201R07S0R6CV4T
LIXINC Part # 201R07S0R6CV4T
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description CAP CER 0.6PF 200V NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 201R07S0R6CV4T PCB Footprint and Symbol
201R07S0R6CV4T Specifications
Part Number:201R07S0R6CV4T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :0.6 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :200V