PAT0510S-C-1DB-T10
PAT0510S-C-1DB-T10
Enlarge
For Reference Only
Part Number PAT0510S-C-1DB-T10
LIXINC Part # PAT0510S-C-1DB-T10
Manufacturer Susumu
Category
Description RF ATTENUATOR 1DB 50OHM 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PAT0510S-C-1DB-T10 PCB Footprint and Symbol
PAT0510S-C-1DB-T10 Specifications
Part Number:PAT0510S-C-1DB-T10
Brand:Texas Instruments
Attenuation Value :1dB
Frequency Range :0 Hz ~ 10 GHz
Impedance :50 Ohms
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :32mW