ANT-916-HESM
ANT-916-HESM
Enlarge
For Reference Only
Part Number ANT-916-HESM
LIXINC Part # ANT-916-HESM
Manufacturer Linx Technologies
Category
Description RF ANT 916MHZ HELICAL SM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ANT-916-HESM PCB Footprint and Symbol
ANT-916-HESM Specifications
Part Number:ANT-916-HESM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Helical
Applications :ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Features :-
Frequency (Center/Band) :915MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :865MHz ~ 965MHz