1001932FT-AA10L0150
1001932FT-AA10L0150
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1001932FT-AA10L0150
LIXINC Part # 1001932FT-AA10L0150
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description ANTENNA ASSY, WLAN FT AA10 0150
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1001932FT-AA10L0150 PCB Footprint and Symbol
1001932FT-AA10L0150 Specifications
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :PCB Trace
Applications :Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Features :Cable - 150mm
Frequency (Center/Band) :2.4GHz, 5GHz
Frequency Group :UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.825GHz
Gain :2.5dBi, 4.4dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Adhesive
Number of Bands :2
Power - Max :500 mW