YA3406WN
YA3406WN
Enlarge
For Reference Only
Part Number YA3406WN
LIXINC Part # YA3406WN
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description ANT YAGI 406-435MHZ 11DBI N-FEM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models YA3406WN PCB Footprint and Symbol
YA3406WN Specifications
Part Number:YA3406WN
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Directional Antenna
Applications :General Purpose
Features :-
Frequency (Center/Band) :415MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :406MHz ~ 435MHz
Gain :11.5dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Pole Clamp
Number of Bands :1
Power - Max :300 W