PCUWB01.01.0500G
PCUWB01.01.0500G
Enlarge
For Reference Only
Part Number PCUWB01.01.0500G
LIXINC Part # PCUWB01.01.0500G
Manufacturer Taoglas
Category
Description ULTRA WIDE BAND FR4 ANTENNA 3-5G
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PCUWB01.01.0500G PCB Footprint and Symbol
PCUWB01.01.0500G Specifications
Part Number:PCUWB01.01.0500G
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Module
Applications :UWB
Features :Cable - 500mm
Frequency (Center/Band) :4.05GHz, 7.1GHz, 9.15GHz
Frequency Group :SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :3.1GHz ~ 5GHz, 6.2GHz ~ 8GHz, 8GHz ~ 10.3GHz